FileAudit Plus

ManageEngine FileAudit Plus je software založený na agentu pro kontrolu a hlášení změn v souborech a složkách. Sleduje změny v reálném čase ve všech souborech spolu s podrobnými zprávami o činnostech, jako je “kdo” udělal “co”, “kdy” a “od”. Sleduje změny souborů, složek nebo podsložek. Zobrazte si pak náhled změn provedených v konkrétním typu souboru (např. * .log) nebo rozhodněte, které servery nebo typy souborů vyloučíte z auditu.

Funkcionality
 • Audit a analýza přístupů k souborům a složkám

  Zpráva o auditu přístupu poskytuje podrobné informace, typicky – kdo použil, co, kdy a odkud. Sestava analýzy přístupu poskytuje souhrnný přehled přístupů a změn.

 • Monitor integrity souborů

  Průběžně sleduje a posílá upozornění na změny souborů serveru, které mohou vést k ohrožení dat či porušení. Sleduje stejně dobře lokální systémové soubory a složky.

 • Aktivně reagovat na narušení bezpečnosti

  Detekuje narušení bezpečnosti, když k nim dojde a posílá e-maily okamžitě. Definuje mezní hodnoty pro hromadné přístupových událostí, jako jsou útoky škodlivého softwaru.

 • Audit přístupových práv

  Zkoumá sdílení a oprávnění souborů a složek. Brání tak zneužívání přístupu.

 • Auditní reporty shody

  Soulad s regulačními nařízeními skrze důsledné provádění auditů a podávání zpráv o stavu souborového serveru. Generuje připravené reporty pro SOX, HIPAA, FISMA, GDPR, PCI, GLBA, a mnoho dalších.

 • Analýza souborů a místa na disku

  Analýza souborů pomáhá izolovat soubory, které jsou staré, nevyužité, nemodifikované, velké, skryté, nebo non-business. Zjednodušuje čištění dat.

Kontakt


*

Rádi bychom Vás informovali, že správcem Vašich osobních údajů je společnost MWT Solutions S.A., organizační složka, Freyova 82/27, Vysočany, Praha 9 – 19000. Máte právo kdykoli požádat o přístup k Vašim osobním údajům, jejich úpravu, vymazání, omezení jejich zpracování, právo vznést námitky proti jejich zpracování, jakož i právo na předání veškerých údajů. Poskytnutí údajů je dobrovolné, ale nutné za účelem odpovědí na poptávky a v případě udělení souhlasu s marketingovým oslovením I pro propagaci produktů a služeb společnosti SPOC S.A. Údaje se zpracovávají na základě vašeho souhlasu dle (čl. 6 odst. 1 písm. A) nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679). Osobní údaje budou zpracovávány dokud od Vás neobdržíme nesouhlas. Váš souhlas může být kdykoli odvolán. Příjemcem Vašich osobních údajů mohou být I společnosti poskytující webové stránky naší společnosti. Současně bychom Vás rádi informovali, že máte právo podat stížnost u generálního inspektora pro ochranu osobních údajů.

Blog

Microsoft stahuje vadné aktualizace z únorového Patch Tuesday

Byli jste mezi administrátory, kteří aktivně nainstalovali všechny aktualizace z tohoto Patch Tuesday? Dobře, zpozorněte! Možná budete muset některé vrátit. 11. únor 2020 byl jeden z největších Patch Tuesday. Aktualizace s opravami 99 zranitelností. To znamená měsíc oprav a souvisejících činností pro IT administrátory po celém světě. Ale frustrující je, že několik aktualizací, jmenovitě KB4524244,…

UEM přináší digitální inovaci v podnikové správě IT

2020 je tu. Většina společností se snaží být digitálně transformována, obchodní aplikace přecházejí do cloudu, každodenní IT operace se stále více řeší mobilně a u vedoucích pracovníků je využívána rozmanitá škála zařízení. Zaměstnanci nepoužívají pouze stolní počítače poskytované společností. Často pracují na cestách s firemními notebooky s povolením soukromého užití (COPE), mobilními zařízeními a tablety,…

PowerShell jako nástroj kybernetického útoku

Nástroje a funkce zavedené s úmyslem využívat a posilovat organizaci mohou být někdy zneužity. PowerShell je klasický příklad. Nebezpečný PowerShell? PowerShell je výkonnější rozhraní příkazového řádku, které kombinuje staré funkce příkazového řádku (CMD) s vestavěným skriptovacím prostředím. Lze ho využít k získání bezprecedentního přístupu k vnitřnímu jádru počítače, včetně přístupu k rozhraním Windows API a…