NetFlow Analyzer

ManageEngine NetFlow Analyzer je nástroj na monitoring sítě, který provádí analýzu datového toku a celkového síťového provozu. Nástroj je postaven na bázi internetového prohlížeči a nevyžaduje žádné hardwarové sondy. Optimalizuje sítě v tisících různých korporací a díky tomu pomáhá lépe využít propustnost spojení. NetFlow Analyzer je kolektorem toků NetFlow, sFlow, JFlow (a jiných technologií podporujících monitorování sítě). V téměř 4000 organizacích získává tento nástroj důvěru díky poskytování informací o chování sítě v reálném čase a celkovém vlivu provozu na síť.

Funkcionality
 • Absence hardwarové sondy

  Pro získání detailního obrazu využití pásma v síti stačí přímý export NetFlow ze síťového zařízení do NetFlow Analyzer.

 • Zjednodušená analýza propustnosti

  Náhled pásma, způsobu využití a generování výkazů pro celou síť LAN a WLAN, bez nutnosti implementace drahých hardwarových sond.

 • Rozšířené diagramy a výkazy

  NetFlow Analyzer obsahuje přes 30 různých diagramů s možností získávání konkrétních informací, díky tomu je umožněn okamžitý přístup k informacím, které jsou pro správce nejdůležitější. Diagramy lze prohlížet online, v různém časovém období, a exportovat je do formátu PDF nebo jiných.

 • Seskupování zařízení

  Funkce, která umožňuje seskupování zařízení, jež exportují NetFlow, do různých kategorií, jejich nezávislé monitorování a přidělení přístupových práv uživatelům.

 • Analýza síťového provozu

  Na základě analýzy příchozího a odchozího provozu je vytvářen přehled aplikací generujících největší provoz v síti. Z přehledu lze snadno získat údaje o hostech a připojení u každé aplikace ze seznamu.

 • Modul pro analýzu bezpečnosti

  Vyspělý modul pro analýzu bezpečnosti (Advanced Security Analytics Module) pomáhá detekovat neoprávněná vniknutí do sítě pomocí technologie „Continuous Stream Miner™” a klasifikovat neoprávněná vniknutí za účelem řešení ohrožení sítě v reálném čase. ASAM je doplněk, nevyžaduje tedy žádné investice do vybavení. Toky (NetFlow, sFlow, IPFIX, atd.) jsou exportovány přes zařízení do Netflow Analyzer. Tyto toky jsou analyzovány v modulu ASAM, který detekuje anomálie v síti. Skenování je prováděno v reálném čase a díky stálé aktualizaci dat garantuje bezpečnost sítě. ASAM obsahuje pokročilé výkazy, které pomáhají předcházet širokému spektru hrozeb. Skenování sítě v modulu ASAM zobrazí přehled hrozeb a anomálií jako problémy, které jsou poté seskupeny do tří hlavních kategorií (Bad Src-Dst, DDoS, Suspect Flows). Navíc mají problémy přiřazenu úroveň důležitosti, jako info, upozornění, závažné, kritické. Kruhové diagramy pomáhají uživatelům rychle ověřit status bezpečnosti sítě.

 • Podporované technologie

  Cisco NetFlow, jFlow, sFlow, IPFIX, NetStream, Cisco NBAR, Cisco CBQoS, Cisco AVC, Cisco Medianet a jiné

Výhody
 • Snadné monitorování síťového pásma

  Díky nízké ceně a snadné implementaci se NetFlow Analyzer stal dosažitelnou alternativou pro organizace, které chtějí monitorovat využití síťového pásma bez nutnosti investování do nákladných monitorovacích řešení.

 • Ověření politik QoS za použití CBQoS

  Pro zajištění, aby aplikace, které jsou pro podnik kritické, získávaly vysokou prioritu v síti, mohou správci implementovat politiku QoS a uzpůsobit ji pomocí technologie Cisco CBQoS, kterou NetFlow Analyzer podporuje. Díky Netflow Analyzer lze prohlížet politiky použité na různých rozhraních a ověřovat je prostřednictvím monitorování stavů před a po použití politiky v různých třídách provozu.

 • Oznámení založená na definovaných limitech

  Netflow Analyzer generuje upozornění a odesílá e-mailem oznámení v době, kdy provoz v síti překročí dříve nastavené limity. Nástroj odesílá také protokoly SNMP, které se týkají kritických upozornění, do aplikace typu NMS. Umožňuje to rychlejší řešení problémů v síti.

 • Efektivní výkaznictví a snadná analýza trendů

  NetFlow Analyzer poskytuje detailní výkazy o pásmech sítě, díky tomu lze získat odpověď na otázku, kdo, co, kdy, kde a jak provedl v naší síti. Díky možnosti náhledu historických vzorců provozu NetFlow Analyzer je analýza trendů poměrně dostupným a příjemným úkolem. Lze například zjistit, jaké pásmo využíval konkrétní počítač nebo síť pro spojení s aplikací během konkrétního týdne. Taková možnost poskytuje velkou pružnost při monitorování.

 • Monitorování spotřeby pásma na pobočkách

  Umožňuje tvorbu poboček / oddělení založených na IP adresách, s možností filtrování na základě aplikace nebo rozhraní. Je možné sledovat statistiky pro jednotlivé IP skupiny. Tato funkce podporuje vykazování nákladů využití spojení a vyúčtování nákladů na základě těchto poboček.

Kontakt


  *

  Rádi bychom Vás informovali, že správcem Vašich osobních údajů je společnost MWT Solutions S.A., organizační složka, Freyova 82/27, Vysočany, Praha 9 – 19000. Máte právo kdykoli požádat o přístup k Vašim osobním údajům, jejich úpravu, vymazání, omezení jejich zpracování, právo vznést námitky proti jejich zpracování, jakož i právo na předání veškerých údajů. Poskytnutí údajů je dobrovolné, ale nutné za účelem odpovědí na poptávky a v případě udělení souhlasu s marketingovým oslovením I pro propagaci produktů a služeb společnosti SPOC S.A. Údaje se zpracovávají na základě vašeho souhlasu dle (čl. 6 odst. 1 písm. A) nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679). Osobní údaje budou zpracovávány dokud od Vás neobdržíme nesouhlas. Váš souhlas může být kdykoli odvolán. Příjemcem Vašich osobních údajů mohou být I společnosti poskytující webové stránky naší společnosti. Současně bychom Vás rádi informovali, že máte právo podat stížnost u generálního inspektora pro ochranu osobních údajů.

  Integrace
  Webináře
  Případové studie
  Blog

  Lze monitorovat pracovní dobu v éře home office?

    V poslední době začala velká část zaměstnanců pracovat vzdáleně ze svých domovů. Z tohoto důvodu se začíná ve firmách diskutovat o možnosti kontroly jejich skutečné pracovní doby. Produkt ManageEngine ADAudit Plus má funkcionalitu monitorování aktivity pracovních stanic.     Rekonstrukce u sousedů, rodina nebo třeba domácí mazlíček mohou odvádět pozornost práce.  Jsou to faktory, na které…

  Naše IAM řešení a systém vnitřní obrany mají ocenění z konference RSA 2020

  ManageEngine přinesl domů svůj první balík ocenění za rok 2020. Jedná se o dvě ceny InfoSec, které udělil časopis Cyber Defense Magazine na konferenci RSA 2020. Uprostřed více než 3 000 inovátorů v oblasti kybernerické obrany, které byly oceněny časopisem Cyber Defense Magazine za ceny InfoSec Awards, byla společnost ManageEngine uznána pro svůj identity and…

  ManageEngine byl v Londýně uznán za Next Gen Unified Endpoint Management

  Vzhledem k tomu, že počítačová kriminalita směřuje k desítkám miliard ukradených záznamů a bilionům dolarů za náhrady škod, jsme hrdí na to, že jsme ManageEngine uznali jako inovátora, který nabízí nový přístup k potření těchto zločinů.” Pierlugi Paganini, šéfredaktor Cyber Defense Magazine Kybernetické útoky se neustále vyvíjejí a podniky na celém světě musí zůstat aktualizované…